OKNA ALUMINIOWE

 

System okienny MB-45, tzw. zimny, służy do wykonywania niewymagających dużej izolacyjności termicznej elementów zabudowy zewnętrznej              i wewnętrznej.
Produkty wykonywane w tym systemie powstają z kształtowników jednokomorowych. Ich podstawową zaletą jest trwałość, różnorodność zastosowań i stosunkowo niska cena. System ten jest z powodzeniem stosowany w połączeniu z systemem MB-60, co pozwala tworzyć elementy architektoniczne o zmiennej izolacyjności termicznej. Umożliwia on również wykonywanie ścianek działowych, witryn, wiatrołapów, konstrukcji przestrzennych. Podobnie jak w przypadku systemu MB-60 istnieje możliwość gięcia tego profilu, co umożliwia tworzenie różnego rodzaju konstrukcji łukowych.

System okienny MB-60 jest systemem tzw. ciepłym. Trzykomorowy kształtownik wykonywany jest z trzech komór zespolonych przekładką o doskonałych właściwościach termicznych. Dlatego możliwe jest stosowanie dwukolorowych profili - inny na zewnątrz, inny wewnątrz. Zastosowany system uszczelek                z kauczuku syntetycznego EPDM wydatnie zwiększa izolacyjność cieplną okna, jak również ogranicza zjawisko kondensacji pary wodnej. Okna wykonane w tym systemie mogą mieć prawie dowolne kształty: od zwykłych prostokątnych po łuki, koła i trapezy. Doskonale sprawdzają się one w każdych warunkach meteorologicznych i w każdym rodzaju budownictwa, zwłaszcza w budownictwie mieszkaniowym, gdzie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej           są często czynnikiem wpływającym na wybór okien. 

Wzornictwo:

  • bogata gama kolorystyczna anodowane i lakierowane według palety RAL
  • możliwość gięcia w łuki profili aluminiowych
  • możliwość zastosowania każdego rodzaju szyby, zestawy szybowe w zakresach grubości okna 14 - 50 mm


Szczelność i izolacyjność:

  • trzykomorowa konstrukcja profili z wewnętrzną komorą izolacyjną
  • uszczelka środkowa na całym obwodzie okien otwieranych
  • szyby dobierane w sposób spełniający wymagania normy cieplnej
  • specjalne najwyższej jakości uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM

MB-70 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien, drzwi, wiatrołapów, witryn, konstrukcji przestrzennych.
Profile systemu mają budowę trójkomorową. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.